Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s trenérem Láďou Štroblem

27.11.2017 | Zdeněk Rulc

1) Ahoj trenére, gratuluji k titulu půlmistra. Jak hodnotíš podzimní část sezony?

 - Odehranou podzimní část nemohu hodnotit jinak než kladně. Po pravdě jsem nečekal, že po odehraných patnácti kolech povedeme tabulku soutěže. Doufal jsem, že se budeme pohybovat v klidném středu tabulky, a to i s ohledem na předchozí ročník, kdy nám při záchraně soutěže málem  nestačilo ani 39 bodů. V letní pauze v mužstvu nastala určitá změna, a to v přístupu hráčů k tréninku. To beru jako základ našeho podzimního úspěchu. Podařilo se dotáhnout přestup Tomáše Fišara z Nové Paky, který bezvadně zapadl do mužstva. A k tomu naplnil naše očekávání Kuba Taneček, kterému se konečně vyhýbala zranění. Mužstvo jsme oživili zařazením pěti sedmnáctiletých dorostenců. Velmi si cením toho, že jsme v žádném utkání podzimu herně nepropadli a vozíme body také z venkovních utkání. A samozřejmě také bojovnosti a chuti do fotbalu, kterou hráči mají. Kéž by jim to vydrželo i v jarní části.

2) Pomýšlí SK jako vedoucí celek na postup do KP?  Jakou úroveň momentálně 1. A třída má?

 - Zatím nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale pořád je pro nás prioritou záchrana 1. A třídy pro další ročník. Uvidíme, jak zvládneme vstup do jarní části soutěže. Nyní jsme v polovině a je předčasné dělat jakékoli prognózy nebo mít nějaké ambice. Tato soutěž je snad ještě vyrovnanější než předchozí ročník, což odráží i bodové zisky týmu v tabulce. Dle mého zde není slabý soupeř, spíš záleží na tom, v jakém složení se dokáží mužstva k zápasům sejít.

3) Nejlepším střelcem týmu je Jakub Taneček, mluví se o jeho odchodu. Co na to říkáš? 

 - Ohledně Kuby Tanečka bych nyní nedělal žádné závěry o jeho odchodu z mužstva minimálně do konce sezony. Kuba má ambice si zkusit přípravu s mužstvem z vyšších soutěží, a to může pro jaro prospět i nám. Na druhou stranu víme, jakými zraněními si prošel, a tak mám trochu obavy, aby ho vyšší zátěž zdravotně z fotbalu nevyřadila.

4) Jak bude probíhat zimní příprava v A+B týmu?

 - Zimní příprava pro obě mužstva je společná, tak jako tréninky po celý rok. Od poloviny ledna budeme nabírat kondici v oblíbeném  Humprechtu. 31. ledna odjíždíme na soustředění do Jizerek, kde budeme kombinovat kondiční tréninky s herními na UT v Jablonci v Břízkách. Na konci ledna nám začíná tradiční turnaj na UT v Lomnici, kde postupně odehrajeme pět utkání. Myslím tedy, že hráče toho čeká poměrně dost.

5) Chystají se nějaké hráčské změny v týmu o zimní přestávce?

 - Chtěli bychom zvýšit konkurenci v mužstvu a přivést dva až tří hráče, ale jména, i když je v hlavě mám, prozrazovat zatím nebudu.

6) V areálu proběhla velká rekonstrukce, jaké jsou podmínky pro trénování v SKS?

 - Proběhla revitalizace hrací plochy a bylo vybudováno zavlažování. Byly instalovány sítě za brankami. Bohužel postavené víceúčelové hřiště je díky nevhodnému povrchu od podzimu do jara prakticky nepouživatelné. Co se týče samotného zázemí, tak to je v otřesném stavu, na což jsme upozorňováni i v zápisech v domácích utkáních. Doufám, že nový vlastník stadionu - Město Sobotka - splní svůj slib a na jaře spustí rekonstrukci budovy, kde se nachází celé fotbalové zázemí. 

 
Aktuální články
Zimní příprava 2019

Zimní příprava A+B týmu začíná 8.1.2019 od 17:30 hodin.První přátelský zápas odehrajeme v Mladé Boleslavi s FKMB U18 (UMT...

 
Statistiky SKS

Hodnocení podzimní části sezony! A muži - 13. místoB muži - 1. místožáci - 1. místost. přípravka - není vedena tabulkaml....

 
TJ Červený Kostele - SK Sobotka 2:1 (2:1)

V posledním utkání prohráváme po špatném výkonu v Červeném Kostelci 2:1. Jedinou branku zápasu dal T. Klečal. V zimní přestávce máme...

 
SK Sobotka - TJ Jiskra Hořice 0:1 (0:0) PK
 
FK Chlumec n. Cidlinou - SK Sobotka 2:1 (1:0)
 
SK Sobotka - FK Jaroměř 2:0 (1:0)
 
SK Podskalan Podhrádí - SK Sobotka B 2:0 (0:0)
 
FC Spartak Rychnov n. Kn. - SK Sobotka 2:1
 
Víkendové zápasy SKS
 
SK Sobotka - FK Kopidlno 6:1 (1:0)
 
Utkání
Muži A | Sobota 10.11.2018, 14:00
SK Sobotka A - Jiskra Hořice
0:1 pk (0:0)
 
Muži A | Neděle 18.11.2018, 13:30
TJ Červený Kostelec - SK Sobotka A
2:1 (2:1)
 
Muži B | Neděle 21.10.2018, 15:30
Podhradí - SK Sobotka B
2:0 (0:0)
 
Dorost | Sobota 03.09.2016, 14:00
SK Sobotka dorost - Jilemnice/Roztoky
0:3 (0:0)
 
Žáci | Neděle 28.10.2018, 09:30
SK Sobotka žáci - FC VTJ Milíčeves žáci
15:0 (8:0)
 
Starší přípravka | Sobota 20.10.2018, 11:00
SK Sobotka st.přípravka - TJ Sokol Libuň st. přípravka
1:4 (1:2)
 
Mladší přípravka | Neděle 21.10.2018, 11:00
SK Sobotka ml.přípravka - FK N+S Paka ml. přípravka
2:12 (0:8)
 
 
SK Sobotka - kontakt: martincepicka@seznam.cz RSS