Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s trenérem Láďou Štroblem

27.11.2017 | Zdeněk Rulc

1) Ahoj trenére, gratuluji k titulu půlmistra. Jak hodnotíš podzimní část sezony?

 - Odehranou podzimní část nemohu hodnotit jinak než kladně. Po pravdě jsem nečekal, že po odehraných patnácti kolech povedeme tabulku soutěže. Doufal jsem, že se budeme pohybovat v klidném středu tabulky, a to i s ohledem na předchozí ročník, kdy nám při záchraně soutěže málem  nestačilo ani 39 bodů. V letní pauze v mužstvu nastala určitá změna, a to v přístupu hráčů k tréninku. To beru jako základ našeho podzimního úspěchu. Podařilo se dotáhnout přestup Tomáše Fišara z Nové Paky, který bezvadně zapadl do mužstva. A k tomu naplnil naše očekávání Kuba Taneček, kterému se konečně vyhýbala zranění. Mužstvo jsme oživili zařazením pěti sedmnáctiletých dorostenců. Velmi si cením toho, že jsme v žádném utkání podzimu herně nepropadli a vozíme body také z venkovních utkání. A samozřejmě také bojovnosti a chuti do fotbalu, kterou hráči mají. Kéž by jim to vydrželo i v jarní části.

2) Pomýšlí SK jako vedoucí celek na postup do KP?  Jakou úroveň momentálně 1. A třída má?

 - Zatím nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale pořád je pro nás prioritou záchrana 1. A třídy pro další ročník. Uvidíme, jak zvládneme vstup do jarní části soutěže. Nyní jsme v polovině a je předčasné dělat jakékoli prognózy nebo mít nějaké ambice. Tato soutěž je snad ještě vyrovnanější než předchozí ročník, což odráží i bodové zisky týmu v tabulce. Dle mého zde není slabý soupeř, spíš záleží na tom, v jakém složení se dokáží mužstva k zápasům sejít.

3) Nejlepším střelcem týmu je Jakub Taneček, mluví se o jeho odchodu. Co na to říkáš? 

 - Ohledně Kuby Tanečka bych nyní nedělal žádné závěry o jeho odchodu z mužstva minimálně do konce sezony. Kuba má ambice si zkusit přípravu s mužstvem z vyšších soutěží, a to může pro jaro prospět i nám. Na druhou stranu víme, jakými zraněními si prošel, a tak mám trochu obavy, aby ho vyšší zátěž zdravotně z fotbalu nevyřadila.

4) Jak bude probíhat zimní příprava v A+B týmu?

 - Zimní příprava pro obě mužstva je společná, tak jako tréninky po celý rok. Od poloviny ledna budeme nabírat kondici v oblíbeném  Humprechtu. 31. ledna odjíždíme na soustředění do Jizerek, kde budeme kombinovat kondiční tréninky s herními na UT v Jablonci v Břízkách. Na konci ledna nám začíná tradiční turnaj na UT v Lomnici, kde postupně odehrajeme pět utkání. Myslím tedy, že hráče toho čeká poměrně dost.

5) Chystají se nějaké hráčské změny v týmu o zimní přestávce?

 - Chtěli bychom zvýšit konkurenci v mužstvu a přivést dva až tří hráče, ale jména, i když je v hlavě mám, prozrazovat zatím nebudu.

6) V areálu proběhla velká rekonstrukce, jaké jsou podmínky pro trénování v SKS?

 - Proběhla revitalizace hrací plochy a bylo vybudováno zavlažování. Byly instalovány sítě za brankami. Bohužel postavené víceúčelové hřiště je díky nevhodnému povrchu od podzimu do jara prakticky nepouživatelné. Co se týče samotného zázemí, tak to je v otřesném stavu, na což jsme upozorňováni i v zápisech v domácích utkáních. Doufám, že nový vlastník stadionu - Město Sobotka - splní svůj slib a na jaře spustí rekonstrukci budovy, kde se nachází celé fotbalové zázemí. 

 
Aktuální články
Statistiky SKS

Hodnocení sezony 2018/2019A Muži - 14. místoB Muži - 2. místoŽáci - 5. místoStarší přípravky - není vedena tabulkaMladší přípravka...

 
SK Sobotka - TJ Červený Kostelec 3:2 (1:0)

V posledním zápase sezony porážíme Červený Kostelec 3:2 (2x Taneček, Juriga). Jelikož nikdo nechtěl postoupit do divize C, tak konečné...

 
TJ Sokol Chomutice - SK Sobotka "B" 3:1 (2:1)

V posledním zápase prohrálo naše "B" mužstvo na hřišti prvních Chomutic 3:1. Jedinou branku za SKS dal Stoklasa. Béčko skončilo na druhém...

 
SK Jiskra Hořice - SK Sobotka 6:2 (4:0)
 
SK Sobotka "B" - TJ Sokol Libuň 4:3 (1:2) PK
 
SK Sobotka - FK Chlumec 0:2 (0:1)
 
FK Jaroměř - SK Sobotka 3:6 (2:3)
 
Víkendové zápasy SKS
 
SK Sobotka "B" - Podhradí 5:2 (3:2)
 
SK Sobotka - FC Rychnov 0:3 (0:1)
 
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 17:00
SK Sobotka "A" - TJ Červený Kostelec
3:2 (1:0)
 
Muži "B" | Sobota 08.06.2019, 17:00
TJ Sokol Chomutice - SK Sobotka "B"
3:1 (2:1)
 
Dorost | Sobota 03.09.2016, 14:00
SK Sobotka dorost - Jilemnice/Roztoky
0:3 (0:0)
 
Žáci | Neděle 09.06.2019, 09:30
SK Sobotka žáci - TJ Sokol Nová Ves nad Popelkou
9:3 (5:2)
 
Starší přípravka | Sobota 18.05.2019, 11:00
SK Sobotka st.přípravka - FC Milíčeves st. přípravka
13:4 (5:1)
 
Mladší přípravka A | Neděle 02.06.2019, 11:00
SK Sobotka ml.přípravka A - TJ Jiskra Hořice ml. přípravka "A"
1:8 ()
 
Mladší přípravka B | Neděle 02.06.2019, 11:00
SK Sobotka ml.přípravka B - TJ Jiskra Hořice ml. přípravka "B"
2:1 (2:1)
 
 
SK Sobotka - kontakt: martincepicka@seznam.cz RSS