Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na slovíčko s Jakubem Sochorem


Jakub Sochor - záložník - 19.3.2019
Čau Kubo, jsi jedním z nováčků v soboteckém dresu, jak si se dostal do Sobotky? Jak se ti v Sobotce líbí?
Ahoj Zdendo! Díky za možnost odpovědět na dotazy ve Tvé anketě. Do Sobotky jsem se dostal přes pár kluků ze soboteckého týmu, za kterými jsem jako malý jezdíval hrát o prázdninách fotbal do Libošovic. Příbuzní mají totiž na Podkosti chalupu, kde jsem vždy kus letních prázdnin trávil a kluci z Libošovic se mi postarali o nesčetně moc prázdninových fotbalových prožitků. Momentálně jsem součástí týmu zhruba dva měsíce a zatím jsem poznal spíše umělou trávu v Lomnici nad Popelkou, která byla naším útočištěm pro zimní přípravu. Ale i přes to krátkodobé poznání soboteckého areálu a týmu mohu říci, že jsem spokojen. Hodně mi pomohlo i zimní soustředění, které jsem s týmem absolvoval. Kluci mě myslím přijali velice rychle a cítím se tak v týmu fajn a v pohodě. Areál je moc pěkný a až budou dokončeny všechny plánované rekonstrukce (kabiny, tribuna), věřím, že se bude jednat o jeden z nejlepších fotbalových areálů na královéhradecku. Co se týče tréninků, tak myslím, že jsou kvalitně připraveny a náročností odpovídají soutěži, kterou Sobotka hraje. (Třetí trénink v týdnu by mi ale určitě nevadil:)) 
V sobotu se vyhrálo v důležitém zápase nad Třebší. Byl to tvůj první zápas za Sobotku před domácími fanoušky. Ještě k tomu jsi již v minulosti nastupoval za barvy Třebše. Jaký to pro tebe byl zápas?
Pocitů se ve mně pralo hodně. Předně třebešské prostředí a kluky znám moc dobře, mám tam stále spoustu přátel a na tamní fotbal jen ty nejlepší vzpomínky. Troufám si tvrdit, že tam jsem před pár lety prožíval nejhezčí fotbalové období za celých 22 let, co fotbal hraji. Věděl jsem, že to nebude jednoduchý zápas, jelikož Třebeš odjakživa zakládá na svých odchovancích, kteří spolu fotbalově vyrůstají a tvoří skvělou partu. Dalo by se říci, že celá Třebeš je jedna velká fotbalová rodina. Na druhou stranu však v tuto chvíli reprezentuji Sobotku a jediné na co se soustředím, je uhrát s tímto týmem tolik bodů, abychom se dostali mimo sestupem ohrožená mužstva a abychom pěkným fotbalem bavili místní fotbalové nadšence. Navíc jsem měl tu čest mít pro zápas na zádech „legendary ten“, se kterou jsem hrával od mala až do svých 23 let, tak třeba se mi poštěstí a dres s tímto legendárním číslem si ke mně opět najde na nějaký čas cestu :)
V prvním zápase jsi dokázal vstřelit branku, byla to opravdu krásná střela přes půl hřiště. Bylo to tak rychlé, že to ani kamera nezastihla..:) jaký to byl pocit oslavovat před fanoušky?
No…to „přes půl hřiště“ malinko zkresluje fakt, že branka byla prázdná, jelikož za stavu 2:1 se na roh soupeře vydal do našeho vápna i třebešský gólman. Spíš bylo zásadní, že se mi při tomto posledním rohu soupeře v našem vápně podařilo vybojovat míč a pak už jsem těch možností k případnému skórování měl hodně. Mohl jsem zkusit přes celé hřiště doběhnout až k brance, nebo zkusit přihrát do strany volnému spoluhráči. Nakonec jsem se ale rozhodl z půlky vystřelit a sám jsem byl překvapen, jak byla střela přímá a přesná J. Vím, že proti bývalému klubu by se slavit nemělo a byl bych stokrát raději, kdyby v tu chvíli na místě Třebše byl kterýkoliv jiný tým, ale nakonec mě oslavné emoce přemohly, i vzhledem k tomu, že se jednalo o první zápas za Sobotku a první gól. Oslavu s fanoušky jsem si vychutnal moc, jelikož se mi již dlouho nepoštěstilo hrát před tolika lidmi, kteří ženou svůj tým za vítězstvím, nutno dodat, že slušným povzbuzováním, za což fanouškům děkuji a musím jen chválit. Nejsem zastáncem vulgárního a urážlivého pokřikování ze strany obecenstva, ať už jde o domácí, či hostující tým.
Hrál jsi v libereckém kraji, jak hodnotíš úroveň libereckého a královehradeckého kraje?
Oba kraje jsou naprosto odlišné fotbalové světy. Kvalitativně se tyto kraje nedají srovnat. Dlouhá léta je známo, že královéhradecký krajský fotbal patří asi ke třem nejlepším v republice. Paradoxem tedy je, že krajské město nehraje v naší nejvyšší lize J. Dalším důležitým faktem je, že na královéhradecku má téměř každé město, městečko, či vesnice alespoň dva týmy v kategorii mužů, takže i v tomto ohledu je vidět, že je zde o fotbal větší zájem než na liberecku. A v neposlední řadě se stačí podívat a porovnat si obě nejvyšší krajské fotbalové soutěže. V hradeckém krajském přeboru hraje 16 účastníků, zatímco v té liberecké pouhopouhých 12 (z nějakého důvodu tam nikdo postupovat ani nechce), což považuji za obrovskou ostudu fotbalu na liberecku.
V týdnu se řešilo, kde a kdy se bude hrát. Nakonec se hrálo v Sobotce na přírodní trávě. Jaký byl tvůj názor na to kde hrát? Jak bylo hřiště připravené?
Zápas proti Třebši byl mou první zkušeností se soboteckým hřištěm, když nebudu počítat čtvrteční hodinový trénink v nepříznivém počasí před zápasem, abychom si alespoň trochu přivykli přírodnímu povrchu. Měl jsem z toho celkem obavy, abychom si hřiště nezničili hned na úvod, protože počasí v posledních dnech bylo převážně chladné a deštivé, takže ta hřiště nemohla nikde pořádně vyschnout. Byl jsem však překvapen, že i přes tuto nepřízeň bylo hřiště skvěle připravené, i když časem během zápasu se nedostatečná regenerace po zimě pomalu projevovala. Teď však na něm dva následující zápasy hrát nebudeme, takže bude mít relativně hodně času na regeneraci. Upřímně mi přechod na přírodní trávu z umělé nevadil. Stejně tak, jako se člověk těší poslední podzimní zápasy, kdy hřiště nestojí už za moc, na čistý rovný umělý povrch, tak po té nekonečné zimě má každý umělky plné zuby a už vyhlíží první jarní možnost vyběhnout na měkkou travičku.
V zákulisí KH fotbalu koluje, že může sestupovat až 5 týmů. Máš zkušenosti z vyšších soutěží, jak vidíš šance na záchranu v Krajském přeboru?
Jistě se nebude jednat o nic jednoduchého. Tým na podzim bohužel nezískal mnoho bodů, a pokud by se vyplnila ta nejhorší možnost a opravdu mělo sestoupit 5 týmů, bude na jaře hodně tuhý boj o setrvání v soutěži i vzhledem k tomu, že sestupem jsou ohroženy tradiční týmy, které hrají přebor již spoustu let a jen tak se ho jistě nevzdají. Osobně si ale myslím, že tolik týmů dolů nepůjde. Věřím, že týmy reprezentující hradecký fotbal v divizi se udrží a tím sníží počet sestupujících pro tento ročník. Navíc po odmakané zimní přípravě a odehrání několika utkání, se nad týmem vznáší pozitivní nálada a chuť obrat o body jakýkoliv mančaft v soutěži. První jarní mistrák toho byl důkazem.
Za týden se hraje v Jičíně. Pro hráče je toto derby velmi motivační. Dost kluků za Jičín již hrálo. Jak vidíš ty tento zápas?
Pro mě je těžké cokoliv si o tomto zápase myslet. Jičín na rozdíl od nás první zápas neodehrál, tudíž nevíme, s jakou formou vstoupí po zimní přípravě do ostrého startu. Navíc zase o tolik bodů před námi v tabulce není, takže se jistě bude taktéž snažit o co nejlepší start v jarní části sezóny, aby nemusel body pro záchranu honit na poslední chvíli. Jak je však dobře známo, veškerá derby ruší jakékoliv papírové postavení v tabulce a jedná se o zcela specifický a většinou i vyhrocený zápas. V tuto chvíli jsem součástí soboteckého klubu a tím samozřejmě budu derby prožívat se svým týmem, jako každý druhý. Navíc člověka potěší, když má možnost odehrát zápas ve městě, které je snad celorepublikově známé a když se někdo zeptá, kam že to jedeme hrát, stačí říct „Jičín“ a není potřeba zdlouhavě vysvětlovat, kde se toto město/klub nachází. Pokud se nám zde podaří zvítězit, mohli bychom opět bodově poodskočit dnu tabulky. „Takže Jičíne, jedeme k vám pro body!“
Jak vidíš postavení v tabulce na konci sezony?
Jak jsem již psal, víkendový dobrý start nám pomohl k pozitivnímu smýšlení o jarní části sezóny. Pokud se nám podaří navázat na tento zápas a budeme pokračovat s dobrými výsledky dále, můžeme klidně bojovat o první pětku v tabulce. Pátý Kostelec nad Orlicí je od nás vzdálen na 8 bodů a před námi je dalších čtrnáct zápasů, takže nic nereálného takovou ztrátu smazat. Samozřejmě při aktuálním postavení v tabule je stále prioritou vyhnout se minimálně pěti posledním (případně) sestupem ohroženým místům. Takže budu moc rád, když konec sezóny oslavíme rozlučkou s vidinou, že nás čeká soutěžní ročník 2019/20 opět v nejvyšší krajské soutěži.
Děkuji za náročné odpovědi. At se ti daří, zdraví drží a padá ti tam spousta takhle krásných gólu...
Já děkuji za příležitost odpovídat na Tvé otázky, budu jedině rád, když se mi podaří dalšími góly a výkony pomoci týmu k co nejlepšímu umístění v tabulce. A samozřejmě touto cestou zvu všechny skvělé sobotecké fanoušky na naše další mistrovská utkání.

Aktuální články
SK Sobotka B - Žlunice neodehráno pro nezpůsobilý terén

Nový termín zatím nebyl dohodnut

 
Slovan Broumov - SK Sobotka 1:2 pp

Bojovný výkon našeho mužstva přispěl ke dvěma bodům ze soupeřova hřiště. Škoda jen červené karty . druhý poločas zdepenalty zde

 
TJ Sokol Železnice B - SK Sobotka B 3:1

radost nám může dělat zapracování mladých hráčů do týmu

 
SK Sobotka - SK Solnice 3:4
 
SK Sobotka B - SK Miletín B 0:4
 
SK Roudnice - SK Sobotka A 7:1 !!!
 
Podskalan Podhradí - SK Sobotka B 2:1 pk (1:1)
 
SK Sobotka A - TJ Velké Poříčí 6:1 (2:0)
 
SK Sobotka ml.žáci - Chomutice ml.žáci
 
SK Sobotka B - FK Kopidlno B 6:1
 
Utkání
Muži "A" | středa 09.09.2020, 17:00
TJ Sokol Železnice - SK Sobotka "A"
0:2 (0:0)
 
Muži "A" | neděle 13.09.2020, 15:00
Sokol Roudnice - SK Sobotka "A"
7:1 (3:1)
 
Muži "A" | sobota 19.09.2020, 16:00
SK Sobotka "A" - SK Solnice
3:4 (2:2)
 
Muži "A" | neděle 27.09.2020, 15:30
Slovan Broumov - SK Sobotka "A"
1:2 pk (1:0)
 
Muži "B" | sobota 29.08.2020, 17:00
SK Sobotka "B" - FK Kopidlno B
6:1 (2:1)
 
Muži "B" | sobota 05.09.2020, 17:00
SK Podskalan Podhradí - SK Sobotka "B"
2:1 pk (1:1)
 
Muži "B" | neděle 13.09.2020, 14:00
SK Sobotka "B" - Miletín B
0:4 (0:1)
 
Muži "B" | neděle 20.09.2020, 16:00
TJ Sokol Železnice B - SK Sobotka "B"
3:1 (2:0)
 
 
© eSports s.r.o. & SK Sobotka - kontakt: martincepicka@seznam.cz RSS