Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na slovíčko s Tomášem


Tomáš Prskavec - krajní záložník - 20.9.2018

Čau Tome, v týmu Sobotky jsi nováčkem. šel jsi do velké neznámé nebo jsi měl nějaké informace od kluků? Jak se ti v Sobotce líbí? (kabina, prostředí, tréninky atd...).
Zdravím reportéra. Nováčkem jsem ale ani si tak nepřipadám, v některých týmech kde jsem hrál jsem byl nováčkem klidně i rok. Tady v Sobotce se cítím dobře, s většinou kluků jak z kabiny tak z tribuny si pokecám, jak kdyby jsme se znali od mala. Je tu dobrá parta, tréninky mají úroveň. Jediný, co nám zatím chybí jsou body, ale věřím, že to bude lepší a lepší a začneme naplno bodovat. Zatím jsme měli více smůly než štěstí.
V sobotu nad Vrchlabím se vyhrálo až na penalty. Prohrávalo se, poté se to otočilo a následně přišlo to, co bohužel přišlo. Jaký je tvůj názor na zápas a inkriminované situace?
Tak tady trochu těžší odpověď. V jedné z těch situací jsem byl hlavní aktér. Bohužel jsem zatím nestihl kouknout na video. Ruka to byla, ale bylo to v takové situaci, že ani dnes nedokážu říci, jestli se mělo pískat nebo ne. Rozhodčí to nemají jednoduché. Pískli to, tak už se to nedá vzít zpět. Ta druhá situace kdy se proti nám kopala penalta - těžko říct, ten souboj jsem neviděl, měl jsem to v zákrytu. Každopádně se tohle hodně řeší, například v 
1. české lize by mohla být penalta při každém rohu. Každopádně to ovlivnilo zápas, hlavně je to fakt nepříjemné. Doma prohráváme, pak otočíme zápas během 3 minut a pak přijde studená sprcha v podobě penalty. Škoda, 3 body měly být naše!
Šancí vstřelit gól bylo v zápase hodně. Konkrétně na začátku prvního poločasu to po gólu hodně volalo. Ty sám jsi měl jednu velkou příležitost. Popiš nám to...
Tak tuhle otázku jsem čekal. Vzal bych to dohromady ze všech zápasů, do šancí se dostávám, bohužel mi to tam zatím nespadlo. Potřebuji asi trochu štěstí a jakmile se to prolomí věřím, že góly dávat budu. Každopádně jsem nikdy velký střelec nebyl a máme jich v týmu dost. Já měl vždy větší radost když jsem někomu na gól přihrál. Ještě tedy přímo k situaci kdy jsem šel "sám" na bránu - dal bych si facku :). Zakončil jsem to špatně, dá se říci, že jsem trefil golmana. Stačilo to "píchnout bodlem na přední" a mohl sem slavit.
Jak se ti hraje na soboteckém hřišti před domácími diváky? Nebo je ti to jedno, zda se hraje venku nebo doma?
"Všude dobře, doma nejlíp", asi tak bych to popsal. Vždy se mi hrálo i hraje lépe doma. Diváci v Sobotce jsou dobří, třeba v derby proti Jičínu nám pomohly dost. Občas je slyšet z tribuny nespokojenost s nějakou situací, kdy někdo z nás udělá chybu, ale neděláme chyby schválně. Každému se něco nepovede, ale snažíme se to vynahradit. Naopak je z tribuny při povedené situaci cítit spokojenost i pochválení, a tak to má být. Není nic lepšího než spokojení diváci.
Z 6 zápasů máme na kontě 6 bodů, což není moc. V sobotu jedeme do Kostelce nad Orlicí. Budo to hodně těžký zápas. Už by to chtělo i nějaký bod z venčí.
Tady tedy bude ode mě nejkratší odpověď. Body potřebujeme, takže úkol je jasný - přijet tam, dám jim 3 góly a k ničemu je nepustit. Určitě na ně máme, takže věřím ve 3 body!
Hrál jsi ve Středočeském kraji. Momentálně hraješ v Královéhradeckém kraji. Co říkáš na úroveň fotbalové kvality? Říká se, že Středočeský je o třídu výše.
Pro mě těžko říct, možná na tom kus pravdy je. Soutěží jsem si zkusil dost, každopádně je to fotbal a každý zápas je těžký. Ve Středočeském kraji to hodně ovlivňuje Praha a její okolí, kde hraje spoustu bývalých 1. ligových hráčů. Je to tak trochu i dražší, co mám informace tak někteří fotbalisté si ve Středočeském kraji vydělávají klidně i 
40 000 měsíčně za 8 tréninků a 4 zápasy. To je ten hlavní rozdíl. Obdivuji nebo spíš nechápu lidi, co na to dávají peníze. Krajský přebor tady v Sobotce bych ale úplně srovnal s tím Středočeským. Jediný rozdíl tedy peníze, ale ty v kabině dobrotu ani tým nedělají. Fotbal hraju pro radost, takže jsem rád, že jsem tam kde jsem!
Poslední otázkou se tě zeptám na kvalitu rozhodčích. Jak ve Středočeském, tak Královéhradeckém kraji. Určitě to mají těžké a diváci ani samotní hráči jim to někdy neulehčují.
Pro mě těžká odpověď:). Nemají to jednoduchý a kdo tvrdí, že jo, tak ať jsi to jde zkusit. Sám bych si na to netroufl. Rozhodčí má na rozhodnutí někdy ani ne vteřinu. Chyby dělají, ale bez toho to nejde. Já sám jsem jeden z těch, kteří s rozhodčím hodně mluví. Není to dobře, ale já tu vlastnost prostě mám. Ze zápasů, které jsme zatím odehrály mi nejvíce zaujatý připadal rozhodčí v Třebeši - jinak je vidět zkušenost. Já vždy říkám, že je potřeba dát 3 góly a už s tím ani rozhodčí nic neudělá.
Děkuji za odpovědi, ať se ti daří. Snad tě nebude nějaký rozhodčí chtít za poslední otázku vyloučit.
Já děkuji za rozhovor. Všem, co to čtou se omlouvám za chyby, protože pokud to Zdenda neopraví věřím, že jich najdete dost. Na závěr si dovolím veršík: SK Sobotka to je válec, doufám, že získáme bodů ranec. Pokud se ti rozhovor líbil, dej mi palec, to je ode mě vše, ZDAREC! :)

Aktuální články
SK Sobotka B - Žlunice neodehráno pro nezpůsobilý terén

Nový termín zatím nebyl dohodnut

 
Slovan Broumov - SK Sobotka 1:2 pp

Bojovný výkon našeho mužstva přispěl ke dvěma bodům ze soupeřova hřiště. Škoda jen červené karty . druhý poločas zdepenalty zde

 
TJ Sokol Železnice B - SK Sobotka B 3:1

radost nám může dělat zapracování mladých hráčů do týmu

 
SK Sobotka - SK Solnice 3:4
 
SK Sobotka B - SK Miletín B 0:4
 
SK Roudnice - SK Sobotka A 7:1 !!!
 
Podskalan Podhradí - SK Sobotka B 2:1 pk (1:1)
 
SK Sobotka A - TJ Velké Poříčí 6:1 (2:0)
 
SK Sobotka ml.žáci - Chomutice ml.žáci
 
SK Sobotka B - FK Kopidlno B 6:1
 
Utkání
Muži "A" | středa 09.09.2020, 17:00
TJ Sokol Železnice - SK Sobotka "A"
0:2 (0:0)
 
Muži "A" | neděle 13.09.2020, 15:00
Sokol Roudnice - SK Sobotka "A"
7:1 (3:1)
 
Muži "A" | sobota 19.09.2020, 16:00
SK Sobotka "A" - SK Solnice
3:4 (2:2)
 
Muži "A" | neděle 27.09.2020, 15:30
Slovan Broumov - SK Sobotka "A"
1:2 pk (1:0)
 
Muži "B" | sobota 29.08.2020, 17:00
SK Sobotka "B" - FK Kopidlno B
6:1 (2:1)
 
Muži "B" | sobota 05.09.2020, 17:00
SK Podskalan Podhradí - SK Sobotka "B"
2:1 pk (1:1)
 
Muži "B" | neděle 13.09.2020, 14:00
SK Sobotka "B" - Miletín B
0:4 (0:1)
 
Muži "B" | neděle 20.09.2020, 16:00
TJ Sokol Železnice B - SK Sobotka "B"
3:1 (2:0)
 
 
© eSports s.r.o. & SK Sobotka - kontakt: martincepicka@seznam.cz RSS